Ošetření

Ošetření

Ošetření shiatsu probíhá na zemi na matraci (futonu). Ošetřovaný si přinese pohodlné oblečení, dlouhé kalhoty, triko s dlouhým rukávem a ponožky. Vše by mělo být ideálně bavlněné, bez zipů, knoflíků a šňůrek. U žen se doporučuje sportovní nebo žádná podprsenka. Každé setkání se skládá z krátkého úvodního rozhovoru, ošetření a závěrečné relaxace. Setkání probíhá 90 minut, samotná akupresura pak trvá asi hodinu a dochází k ní pouze pomocí doteku terapeuta . Diagnostika probíhá souběžně s ošetřením.

Příčina nemoci z pohledu východní medicíny spočívá v zablokování anebo potlačení toku energie. Při uvolňování energie se mohou uvolnit i potlačené emoce. Často také dochází k zvědomění aktuálního stavu těla (např. únava, vztek, smutek, apod.), což nevzniká v důsledku ošetření, ale při zvědomění něčeho, co v těle již dávno bylo, ale my to přehlíželi. Popsané projevy jsou krátkodobé a přechodné a obvykle během několika hodin až dní odezní. Z dlouhodobého hlediska dochází ke zlepšení psychického a zdravotního stavu.

Po ošetření je dobré si dopřát odpočinek. Shiatsu v těle startuje samoléčebné procesy a je dobré mu k tomu dát prostor.

Cena za 90 minutové ošetření je 1400 Kč, možné je platit hotově či převodem na účet 95200952/5500 . Pokud musí klient ošetření zrušit, je nutné tak učinit do 24 h, v opačném případě bude mít možnost dalšího objednání až po uhrazení zrušeného setkání.